Eelarvamuse kahjulik mõju piirab lõpuks Sind ennast

Üks tõsisem ja karmim postitus eelarvamusest ja sellega kaasnevast energiast. Lausa kohustuslik lugemine neile, kes vaimsele teekonnale liikunud.

„Kõik siin ühiskonnas üritavad Sind ühel või teisel viisil kuidagi mõtlema sundida. Igaüks püüab Sulle oma tõde maha müüa. Praegu käivad valimiskampaaniad – igaüks püüab luua Sulle mingit arvamust kellestki või millestki. Lõppeesmärk: et Sind mõjutatult suunata ühel või teisel viisil käituma, arvama, tegutsema või toimima. Kuid arvamus – see on teise inimese kuvand, mõjutus, nägemus millestki. Eelarvamus  on arvamuse kahjulikum versioon, sest juba eelnevalt mõjutab ja piirab kuidagi inimese käitumist. See on EELNEV arvamus, mis väga mõjutatud ja moonutatud, kusjuures tihti inimesel endal kogemus antud juhul lausa puudubki.

Meeldib see või ei, ka kriitilisematest valupunktidest on vaja juttu teha. Mädapaiseid ei saa ilusatada. Kahjuks on nii, et ka vaimses maailmas, mis paljudele kaaseaegsetele inimestele seondub (või vähemalt peaks seonduma) neutraalsuse ja hinnangutevaba keskkonnaga, kubiseb igasugustest eelarvamustest ja konkureerimisest – täpselt niisamuti nagu poliitika või ärimaailm. Kõik reeglid on samad – turustamine, egopõhine upitamine, tähelepanu püüdmine, „kes ees see mees“, „kes valjemini hüüab, seda rohkem kuuldakse“, kes end rohkem esile tõstab, see rohkem tähelepanu saab jne… Energeetiline toide ning inimeste tähelepanu ammutamine. Lihtsalt silt on teine „vaimsus“.  

Rääkides eelarvamusest ja selle mõjust, siis teen seda läbi kahe isikliku kogemusliku näite, et asi oleks piisavalt selge ja üheseltmõistetavalt väljatoodud, kui piirav ja sulgev mõju eelarvamusega kaasneval energial Sinule endale on ja kui totakatesse ning iseend piiravatesse olukordadesse me võime sattuda, kui lihtsalt naiivselt kellegi heauskliku kamraadi arvamust kuulda võime võtta.  

Mõned kuud tagasi osales minu eravastuvõtul/konsultatsioonil noor naisterahvas, kes kannatas erinevate energeetiliste mõjutuste all. Jutt pidi olema lühike ja konkreetne, vestlusaeg 1 tund. Ta oli palju käinud ühtedel teatud meditatsioonidel ja praktikatel, otsinud abi siit-sealt ja juba pea norgu lasknud. Lõpuks leidis ta tee minu juurde. Jagasin talle juhiseid ja nõuandeid, milliste tehnikatega end võõrastest energiatest vabastada, kuid rõhusin kogu vestluse vältel ühele teemale: Sellel naisel oli aeg omaenda jõud kätte võtta ja ise end energeetiliselt arendama hakata. Oli selgelt näha, et ta eluteel näitas tugevat suundumist vaimsele teekonnale, mis on paljude ärkavate inimeste üks tunnus – vahetatakse totaalselt eriala, valdkonda jmt.


Ja ta küsis minult soovitust, avaldadades siiralt enda tahet:„Tead. Ma sooviksin niiväga ise end arendama hakata. Ma olen selleks päriselt valmis. Õppida ise kõike looma, energeetiliselt ja mõtteliselt iseenda kasuks ja heaoluks. Kas Sa oskaksid mulle midagi soovitada, kuhu õppima minna?“
Muidugi oskasin. Soovitan seda, kust olen ise fantastilise kogemuse saanud ning pakun alati ka muid variante juurde. Soovitasin tal minna omaenda õpetaja, selgeltnägijast meisterõpetaja juurde kursustele, või alustuseks kasvõi ühele praktikale, sest seal on väga tugevad vaimenergia tunnetusel põhinevad harjutused. Ma ei hakka kordama, kui tugeva baasi andis mulle selle naisterahva käe all õppimine nii kanalduses, energiatöös kui ka energiatega töötamises. Ja liialdamata –  kui siiras ja armas inimene ta ka eraeluliselt on. Niipea, kui laususin välja selle õpetaja nime ja lisasin, et soovitan tal kindlasti sinna minna, sest tegemist on väga tugevate kursustega, siis too noor naine hakkas äkki ebalema, tundis ebamugavsut, ei teadnud mida öelda, vaatas mujale ja vastas venitavalt: „Hmm..mmm…See õpetaja või..? Ma ei saa minna selle  õpetaja  juurde. Ma tean temast küll.“

Olin täiesti üllatunud ja kohe naiivselt küsisin vastu: „Miks nii?“
Ja tema täiesti ausalt:„Aga vaata see üks teine naine oma meditatsioonidel ja loengutel on öelnud oma klientidele, et ta ei soovita mitt-tte kell-llelgi minna tolle õpetaja juurde”.
Vau. Olin jahmatunud. Küsisin, et kust ta seda kuulis. Ning ta rääkis mulle, et on olnud püsimediteerija ühes kohas ja nii ja nii edasi ning et sealt tema sai küll teada, et see ja teine ja kolmas isik teevad mingit jama ja et asi pole ikka puhas siin ja seal ning et ei soovita ka selle õpetaja K juurde minna, sest mingi energiavargus, hingeosakeste varastamine ja nii edasi…

Kui tavaliselt ma sellises olukorras selliste vastustega pahvatan naerma, siis tookord ma lihtsalt olin täiesti sõnatu ja üllatunud. Esiteks – mismoodi üks vaimne inimene lubab endale niisugust asja, et ta isegi mitte anonüümselt, vaid ees- ja perekonnanime kaudu teeb maha teist inimest ja veel väga vaimset ja tugevat isikut avalikult, oma kuulajaskonna ees? (Samas, mis siin üllatada – poliitikud ja ajakirjanikud kah teevad igapäevaselt). Tundus, nagu häbi ja taktitunnet üldse polnud. Ei hakanud ma talle selgitama, et sellisel viisil toimivad vaid seesmiselt väga nõrgad ja hirmul inimesed ning need, kes soovivad oma au ja kuulsust või klientuuri upitada teiste inimeste mahategemise arvelt. Tavaline konkurents nagu ärimaailmas, aga mitte puhas Vaimus ja armastuses olemine.

Küsisin siis vastu: “Aga kas siis oled käinud selle konkreetse õpetaja kursustel ja praktikatel või mitte? Mis Sinu enda kogemus ütleb?”

Tema ausalt: ”Ei ole käinud…Ma pole lihtsalt hakanudki minema, sest arvasin, et ta on selline ja teine…”
Mina: “Aga kui Sa käinud ei ole, kas siis võibolla oleks mõistlik, et Sa saaksid ise oma isikliku kogemuse? Võibolla Sa lihtsalt, täiesti neutraalselt ja eelarvamusteta käid ära ja võtad ise oma seisukoha? Lihtsalt vaata enda jaoks ja tunneta, kuidas Sinule tundub see praktika? Mina julgen Sulle soovitada. Kas pole imelik, et kui saalis on 100 inimest ja 1 neist kogeb iga kord praktikal energiavargust, hingeosakeste äratõmbamist, siis on siin midagi jama ja Sulle antud isiku eelarvamus võib olla hoopis liiga isiklik ja kallutatud? Ja hiljem räägib, et see inimene on nii paha-paha. Võibolla on asi hoopis kogejas endas? See oli tema ISIKLIK kogemus ja seda ei tohi laiendada teistele. Igaühel on omad kogemused, oma taust ja omad määravad faktorid, mis panevad ühel või teisel viisil kogema.”

Naine hakkas mõtlema ja tunnistas, et ta lihtsalt usaldas nii palju selle isiku juttu ja nõuandeid, et kaotas oma kaine mõtlemise!  Ja see oli veel olukorras, kus puudus tal täielikult kontakt vastava õpetajaga, rääkimata isiklikust kogemusest. Ta polnud käinud isegi kohal. Tal oli LIHTSALT arvamus, kellegi teise poolt PÄHE PANDUD eelarvamus, mida ta uskus, sest too isik nii veenvalt ja nahaalselt üritas maha müüa.

Ma tänasin seda noort naist aususe eest ja küsisin, kas võisin tema õpetlikku lugu jagada. Meie vastuvõtt pidi kestma 1 tund, kuid lõpetasime jutud hoopis 2,5 tunni pärast. Miks ma kirjutan sellest nüüd, kui ta käis minu juures mõned kuud tagasi? Sest ta võttis minuga hiljuti uuesti ühendust ja ta ütles, et ta tunneb piinlikkust tagantjärgi. Et ta oleks kursustel käimata jätmise tõttu nii paljust ilma jäänud, et ta ei kujuta ette, kui poleks selle Õpetajaga kokku puutunud… Ta oli tänulik, et ta suutis jagu saada oma eelarvamusest, sest ta jõudis lõpuks kohta, kust ta sai päriselt abi. Ta tunnistas ka seda, et tal oli meeletult raske eelnevast arvamusest lahti lasta, enne kui üldse kohale läks, sest ta tundis, et nii palju kahju oli selle isiku suhtes juba eelnevalt tehtud. Ütles, et tundis reaalselt, et pidi eneseületust enda sees tegema, et endale anda võimalus ISE kogeda selle õpetaja käe all õppimist. Õnneks kõik mustad laimusõnad lahustusid kohe peale esimest kursust ning ta lihtsalt tänas ja tänas, et ikkagi jõudis õigesse kohta.

Miks on eelarvamus nii kriitiliselt kardetud, samas absoluutselt igapäevane teema, millega igaüks kokku puutub?

Eelarvamus on kellegi hinnang. See on kellegi loodud kuvand. Kui me ei suuda vastu seista ühele mürtitatud isiku arvamusele, millist vastuseisu me siis saame loota massimeediale või poliitilistele kallutatud arvamustele? Inimkonna mõjustatud juhtimisele süsteemi poolt?

Eelarvamuste meres navigeerides on ülimalt hea testida iseenda mõjutamisvõimet, oma nõrkust ja tugevust! Miks? Pane tähele: Inimene, kes võtab märkamatult omaks teise isiku poolt loodud eelarvamuse, on kahjuks mingite asjaolude tõttu seesmiselt ise nõrgenenud,  nõrgestatud või juba nii mõjutatud, et ta kinnisilmi nagu klappidega hobune enam muud infot nii kergelt omaks ei võta. Sest retseptorid on juba infoga üle küllastunud. Ta on mõjutatav.

Eelarvamuse järgi hoiaku võtmine näitab, et inimene peab karmilt hakkama tegelema enda sisemise jõuga, oma enda arvamuse selge väljendamisega, peab lööma pea püsti ja leidma endas jõu. Kui võtta üle teise isiku pilt/kuvand/arvamus, siis see näitab, et vastuvõtja on andnud oma vaba tahte ära ja omistab teise kogemuse! Eriti hull, kui omistatakse kellegi ISIKLIKKU kogemust omaenda kogemuse pähe. Mõni võib öelda : “Aga ma ei taha, et minuga midagi halba juhtuks ja tahan ette teada, kas asi on ikka väärt või mitte, ma ei taha oma raha raisata”. Teate. Nii palju kui on inimesi, nii palju on ka arvamusi. 100 inimeste kohta saalis on ALATI neid, kes ütlevad, et asi pole raha väärt. Ja 100 inimeste kohta on saalis neid, kes kiidavad asja taevani. Nii on iga asjaga. Kelle infost laseme end parasjagu mõjutada? Ja 15 eurot ürituse eest ei ole võrreldav sellega, missuguse kogemuse omaks Sa saad. Oma silm on kuningas, oma kogemus on Jumal. Teise inimese kogetud tunded ja mõtted EI VÕRDU nende mõtete ja tunnetega, mida Sina kogeksid ühes või teises kohas, kokkupuutes, üritusel vmt.

Veel tähtis: Eelarvamus ongi EEL arvamus. See on EELNEV arvamus, mis on ääretult subjektiivne. Mõni osav manipulaator võib jah oma arvamuse juurde lisada kaaluks “Aga teised arvavad ka nii. Enamus arvavad nii”. Selline eneseväljendus viitab koheselt egomängudele. Kui on veel tegemist manipulatiivsete inimteadvust ja tähelepanu juhtivate mängudega,  siis “enamus arvab, enamus nõustub” mängud käivad justkui poliitiliste valimiste eel rahva lollitamisse, et lambakarja ühes suunas liikuma panna ja oma sõnu paremini maha müüa. Ja Sinule jäetakse mulje kui vaesest patusest, kes kui must lammas üritab hallist massist teises suunas käia, tekitades süümepiinu “Kuidas siis SINA teisit mõtled, kõik ju mõtlevad ühtemoodi ja nõustuvad”.

Armas Inimene, Sa oled nii nii unikaalne ja omapärane, ära samasta end teistega !Ära samasta end teiste kogemustega! Ära võta neid lihtsalt omaks niisama kergelt ja mõtlematult.

Kui Sul eelarvamust puudutava isikuga kokkupuude puudub, siis pigem jää neutraalseks! Ära võta kohe seisukohta käigupealt, kui aeg pole küps.

Hüva nõu: Kui keegi tuleb teinekord ja püüab Sind oma eelarvamusega mõjutada, siis võib alati vastata viisakalt: “Aitäh, et Sa hoolid ja oma isiklikku kogemust jagad. Aga tead, mul omal puudub tolle isiku/koha/sündmusega/üritusega veel kokkupuude, seega ma ei oska seisukohta võtta. Seega, ma ikkagi lähen, kui tunnen, et pean ja lihtsalt kogen neutraalselt, nii nagu on. Äkki see sobib minule!” või ütle lihtsalt: “Tänan info eest, ma armastan ise oma peaga mõelda!”.

Eelarvamus on täielik egotasandi üks osa. Inimene, kes levitab kallutatud eelarvamust ja julgeb seda veel avalikult tõe või kanalduse pähe müüa, mädandab iseennast seest poolt. See ei näita mitte inimese puhtust, vaid mõjutamise soovi. Võistlemise, allutamise, mõjustamise, üleoleku soovi. Eelarvamus ja hinnang käivad käsikäes ning need on kõik manipuleerimisega seotud energiad, mis kannavad erinevaid vibratsioone enda taha – ühe eelarvamuse taga on hirm, teise taga hoiatus, kolmanda taga on isiklik vimm, neljanda taga kadedus. Ja nii edasi. Kui Sa kuuled kelleltki eelarvamust, siis ole tähelepanelik, MIKS ta sulle seda päriselt üritab edasi anda? Ja ole ka enda suhtes kriitiline “Kas ma jään mõjutamatuks sellest arvamusest või ma lasen kohe enda arvamust mõjutada sellest isikust/sündmusest/kohast?” Kui lased, siis tõenäoliselt kannatad Sa palju selliste uskumuste käes, mis lasevad sind ka ära kasutada teiste poolt, lasevad sind mõjustada ja mõjutada palju. Palun võta oma jõud kokku ja koge ise. Igaühe elutee on nii unikaalne. Iga inimene on nii kirju ja mitmevärviline.  Kui igaühe arvamust kuulda võtta, siis võid end kogemata ära lõigata väga tähtsatest kokkupuudetest võimalustest või lausa kontaktidest. Sest teadupoolest toimib Kõiksus viisil – Sa oled midagi soovinud, taodeldnud, ligi tõmmat soovinud. Sind juhatatakse kokku inimesega A, aga selle inimese A taga on inimene B. Ja see B kontakt võib olla hoopis vajalikum, kui A kontakt, A oli lihtsalt vahelüli. Oletame, et Sa oled veel mingeid taotlusi andnud, et soovid midagi oma ellu saada või  luua (uus hingekaaslane, mingi võimalus, rahaline investeering, kaasabi mõnesse projekti jmt) ja see kontakt B on vajalik Sulle. Kuid kuna Sul oli juba isiku A suhtes mõjutuslik arvamus kelelgi poolt loodud, Sa elimineerid kontaktiloomise võimaluse ka isiku B-ga koheselt. Niiviisi pikenevad Sinu loomised ja realiseeruvad ka pikemaajaliselt igasugused Sinu taotlused, sest Sa ise piirad end ja kitsendad Universumi võimalusi, mis Sulle tuuakse. Teed nii-öelda raskemaks endale info või abi jõudmise. Ja kõigest mingi labase eelarvamuse tõttu. Ja siis võid leida end kannatuse- või ohvimeelsuse kogemusest – miks juba ei lahene asjad mu jaoks, miks juba ei tule soovitud lahendused ja võimalused jne. Sest Sa oled ise kitsendanud end. Looja energia ehk Universumi loonud algne universaalne energia ei tunnista isiku A või B mingeid pahasid või häid omadusi. Ta lihtsalt kasutab neid isikuid vahelülidena, et realiseerida Sinu soovitu. Universumi energia jaoks on kõik 7 miljardit inimest ühel pulgal, kui hakata otsima neid kõige valgustumaid ja puhtamaid ja nende kaudu taodelda oma lahenduste või soovide täitumist, siis võidki ootama jääda järgneva saja kehastuse jooksul oma soovi täitumist, sest inimkond oma mõistuse ja olemisega on selline nagu ta on praegu. Uue kuldajastuni, praeguse inimtsivilisatsiooni valgustumiseni on veel aega…

Ja pane tähele – eelarvamusest kinnihoidmise taga valitseb tihti hirmuenergia. “Äkki ma saan seal üritusel halva kogemuse, sest SEE inimene ju sai.. Äkki see inimene on imelik. See inimene ongi äkki paha nii nagu räägiti”. Hirmuenergia on siin duaalses süsteemis valitsev energia praegu. Kui juba hirmuga klammerdud kellegi mõjutatud kuvandisse, uskudes pimesi kellegi teise isiklikku tõde, siis tea, et oled juba täielikult alla neelatud ja igasugune muu info jõuab järjest raskema vaevaga.

Veelkord: Nii palju erinevaid inimesi on maal, ligi 7 miljardit. Nii erinevaid kogemusi. Nii palju arvamusi. Ära piira end. Ära kitsenda end kellegi küünilise väljendusega. See koht, üritus või sündmus kuhu Sind kõige enam keelitatakse minemast, sealt võid saada just kõige suurema külluse, kõige kiirema ja efektiivsema abi. Ole avatud, ära karda, ära piira iseend ei ise ega lase seda teha ka teistel.

Ära tunne end halvasti, kui seda on Sinu elus kõike varasemalt juhtunud. Kõik need tahud on inimeseks olemises tavapärased, igapäevased. Kuid samas mitte jätkusuutlikud, mitte Valguseni viivad. Need ei aita meid meie kõige kõrgemal viisil, kui me neisse lõksu jääme. Seepärast toon kõrvale ka oma apsaka, oma näite. Õpetlik õpetlik lugu nr2. Eelarvamuste teema on tõsine, liiga alahinnatud, ometigi nii igapäevane. Miks ma sellest üldse rääkida tean – muidugi sellepärast, et olen ise kõik need ämbrid läbi astunud. Olen isegi paar aastat tagasi teinud selle sama vea, klammerdunud korraks ühe isiku eelarvamusse. Ma ei häbene oma apsakatest rääkida, mida ma oma vaimse avardumise teel kolinal läbi tegin, need on minu jaoks nii õpetlikud ja ma ei pea end ilmlaitmatuks, et ma peaksin selliseid asju varjama. Kuid selle õppetunni läbimine aitas mul ülimalt hästi edaspidi filtreerida eelarvamusi ja piiranguid isikute ja õpetajate suhtes. Võiksin öelda – eluliselt vajalik õppetund ehk kogemus. Ka minul armastas mõned aastad tagasi harrastas üks vaimne isik tihti mul külas käia ja igakord tõi uudiseid, kus ta jälle õppinud või käinud oli. Tal oli üks kummaline muster – ta käis näiteks kellegi selgelntägemise kursustel, aga ta rääkis kohutavalt ja väga sapiselt taga sellest selgeltnägijast, kelle kursusel ta parasjagu käis. Aga diplomite kokkukogumise soov oli suur. Mingid väga halvad jutud, kuidas küll keegi verd kellegi joogi sisse raputas ja mehi voodisse tõmbas. Või kuidas keegi ikka ääretult valesti tegutsber, et kristallpealuudega tegeles jne. Üks hinnang teise otsa. Aga ometigi oli vaja vaatamata kriitilisele hinnangule nende nägijate kursustel lõpuni käia, sest diplomit oli vaja saada. Niisiis liikus ta järgmise juurde ja järgmise juurde ja jättis minu jaoks igaühest mingi jälje maha, ka oma kaaskolleegide või konkurentide kohta. Küll oli üks selgeltnägija ülevõetud tema arvates, sest too kirjutas hurjutavalt veganite suhtes oma postitustes, et porgandil on ka valus. Ja niiviisi oli tal iga hüpnotisisööri, iga vaimse tegelase kohta midagi rääkida. Kes ei tegelenud õige asjaga tema arvates, küll kritiseeris ta kellegi töövahendeid ja meetodeid. Isegi omaenda õpetajast ei rääkinud ta eriti ilusaid lugusid, vaid süüdistas energiamanipulatsioonides. Mina oma roosade prillidega ei  viinud alguses kokku, MIKS ometi see inimene neil kursustel lõpuni ja pidevalt käis, aga minu juures alati püüdis jätta igasugustest vaimsetest tegelatest väga halba kuvandit. See süüdistatavate tuntud tegijate nimekiri pikenes ca 15-20 isiku pikkuseks, kuniks ma jagasin läbi – ta ei soovinud, et ma käiksin samades kohtades end arendamas, kus tema ning ta proovis mind piirata, jättes maha musti jälgi neist isikutest. Tegemist oli väga peene manipulatsiooni mänguga. Oleksin peaaegu end piiranud ja õnge läinud. Mul pole täna piinlik sellest tagantjärgi rääkida, sest see oli lihtsalt nii õpetlik kogemus.

Ühel päeval lisas too isik süüdistatavate isikute nimistusse  ühe väga toreda ja tuntud meesõpetaja nime, kes on valgustunud ning tegeleb ka kursustega. Mul puudus selle meesmeistriga kokkupuude, kuid kuna usaldasin tollal antud vaimse isiku juttu sinisilmselt, siis ma ei tõtanud eriti kuhugi täiendkursustele minema.

Umbes 6 kuud hiljem jõudis minuni täpselt sama, kuid vastandlik olukord – minu teele sattus üks imeline naisterahvas, kes oli olnud ligi 20 aastat selle meesmeistri õpilane. Ja ma tänan teda südamest täna, et ta avas oma suu ja TÕI KÕRVALE teistsuguse arvamuse, mis oli väga positiivne kuvand sellest meesõpetajast. Olin jahmunud, kui erinevad said olla kaks arvamust ühelt isikult ja teiselt  -mõlemad olid veel vaimsed. See viimane kuvand oli nii ilus ja nii siiras, et ausalt – ma tookord tundsin sisimas häbi – miks ma ometi olin ta pannud kasti kellegi teise vaimse isiku jutu järgi, et ei tasu sinna minna. Mul hakkas tookord lausa seesmiselt piinlik. Pidin seda tunnistama.

See olukord oli viimane situatsioon, mis puudutas minu varasalves eelarvamusi ning lõi mul lausa valusa laksuga roosad prillid eest ära. Tegin väga sügavad järeldused enda suhtes ja kogu siuatsiooni suhtes, otsustasin rangelt, et jälgin end edaspidi kriitilisemalt. Kogu teabe suhtes, mis minuni laekub. Ma registreerisin koheselt selle õpetaja koolitusele, ma vajasin just sel hetkel tema tehnikaid ja teate ja ma ei kahetsenud grammivõrdki – ma sain omale elulõpuni  sellised lihtsad ja universaalsed tööriistad, kuidas hetkega väga ebasobivatest emotsionaalsetest peenenergiatest enda kehas vabastada. Ilma igasuguse pika jututa, hämamiseta – mitte alla suruda, maskeerida, vaid lihtsalt vabastada, nii et on hea ja rõõmus olla. Tänaseks on selle meesmeistri raamat nr 1 müüduim raamat Eesti kõikides raamatukauplustes.

Ei ole inimest, kes oleks eksimatu. Kuid kõige tähtsam selle juures – on püüelda ikkagi paremuse poole. Ämbrid ja apsakad tuleb meie tugevuseks tööle panna. Oli-  siis oli. Olen edaspidi etem. Pole mõtet salata või varjata. Ehk siis vaimses kõnepruugis – püüelda puhtama mõttelaadi, segamatu ja häirimatu, hinnangutevaba ja neutraalsema hoiaku poole. Nii hoiame me püsivamat ja segamatut ühendust oma Vaimenergiaga, Looja energiaga eneses isegi siis, kui ümberringi toimub infosõda ning tumedad jõud üritavad teavet hägustada, vett sogada.

On ääretult tähtis  ja lausa kriitiline jääda neutraalseks mingites olukordades, mis puudutavad meie enda kogemust. Massimeedia on üks levinuim vorm, millega koguaeg inimesi mõjutatakse ja suunatakse. Alustagem oma sisemaailmast ja sellest, kuidas 1:1-le olukordades käituda, kui keegi teile oma tõde üritab maha müüa. Ei ole vaja koguaeg püüda jäljendada siit-sealt, mida keegi arvab, ütleb, väljendab… Las ütlevad, las arvavad. Sa kulge oma teel.

Armas Kaasteeline – tee üks enesetreeningu ja enesejälgimise harjutus 1 nädala jooksul, mis aitab tähele panna, missugust teavet Sinuni laekub ja kuidas Sa parasjagu sellele reageerid. Jälgi, mida Sa kuskilt kellegi poolt kuuled, märka, mis tonaalsusega see on ning jälgi iseennast, kuidas Sa reageerid kuuldud infole. Kas ikka kõik on nii nagu näib? Või Sa võtad kohe iga telefonikõnega öeldud teabe omaks? Kui kergelt Sa võtad omaks teabe? Kas Sa vaagid seda enne enda sees ettevaatlikkuse või kaalutlusega?

Teise isiku eelarvamuse tõttu võid Sa ilma jääda väga kaunitest kogemustest. Kujutle ette, et Sa planeerid puhkusereisi. Sinu sihtkohtadeks on Maldiivid, Türgi ja Tai. Sa käid ja küsid igaühelt, kas keegi on kokku puutunud nende sihtkohtadega. Esimene ütleb, et ta vihkas Maldiivide reisi, sest hinnad olid nii kallid ja kogu puhkusereis kulus muretsemisele, kui suure kulu see tekitab.  Sa tõmbad Maldiivid oma nimekirjast maha, sest kuigi hindad kaunist loodust, kallid hinnad Sulle ei meeldi. Asja muutis eriti tõsiseks ja usutavaks Sinu jaoks veel see, et too inimene veel rääkis eriti emotsionaalselt sellest, kuidas üks liiter vett maksis rohkem, kui 1 liiter bensiini Eestis. Küsid järgmiselt Türgi kohta. Aga kuuled lugusid jubedatest kodanikest, mustadest tualettidest ja vaestest migrantidest tänavatel. Tõmbad ka Türgi maha. Jõuad küsitlusega Taimaani, kõik käivad seal ja naudivad kaunist loodust, muudkui käivad, aga Sinule öeldakse parasjagu: “ Oli üks prügimägi. Tavaline. Ei soovita minna”. Ja see inimene, kes käib ja kuulab, võtab arvesse ja laseb end mõjutada liigselt teiste arvamusest, tõmbab lõpuks kõik puhkuseriigid maha. Nii jääb tal kogemata see ilus, mida võibolla Kõiksus väga soovis edasi anda.  Võibolla pidi ta seal “prügimäel” kohtuma oma teise poolega, sest too otsustas ka just nimelt sinna samasse riiki puhkama minna? Nii võib ilma jääda avardavatest kogemustest, mis oleksid teda rikastanud või talle tema enda ISIKLIKU tundmuse loonud. Ära unusta – kogemine pole lihtsalt mõistuslik teabe omandamine. See on läbi keha, kõikide oma meelte ja vaimutunde info salvestamine. Seda ei asenda ükski tekst eneseabi õpikust. Miks muidu öeldakse “Tunneta kogu info ise läbi!”.

Kuidas ära filtreerida eelarvamust ja selle taga olevat energiat:

  1. Eelarvamuse taga peitub reeglina küüniline ja mittepuhas soov mõjustada teist inimest.
  2. Eelarvamuse taga peitub suunav energeetilise manipulatsiooni energia „Mina panen sind mõtlema nii, nagu mina tahan ja arvan“.
  3. Eelarvamuse taga peitub alateadlik tahe otsida poolehoidu: „Ole minu liitlane ja mõtle ka minuga samal viisil“ ehk siis toidetakse kellegi isiklikku egregori, inimese egoteadvust. Jälgi, kuhu või kellele Sa oma energia paned!
  4. Eelarvamuslik inimene ei pääse kunagi ligi puhtaimale infole, sest kohe kui on eelarvamus kellegi või millegi suhtes, on vastuvõetu/kanaldatud/vaadeldud info mõjutatud ehk mitte-neutraalne. Sellepärast ongi minu õpetaja ja mitmed tugevad selgeltnägijad öelnud – kanaldada võib igaüks, aga kanaldada Looja Kõrgemast teadvusest –sinna pääsevad vaid üksikud ligi, need, kes valitsevad enda sees tõelist mõtete-tunnete puhtust. Nt vihkad kedagi, hakkad teda kanaldama või uurima – näedki ja saadki ainult sellise info, mis puudutab halbu jooni ja isikuomadusi selle isiku suhtes. Nt Sulle ei meeldi keegi – Sa näedki temas igapäevaselt ainult halbu jooni ja hakkadki aina rohkem uskuma halbu asju tema kohta, hakkad neid nägema ning ise veel esile kutsuma oma reaalsuses.
  5. Ole eriti ettevaatlik eelarvamusliku manipulaatori suhtes, sest nemad tõmbavad Sind eriti peenesse mängu – nad räägivad Sulle oma isiklikku kogemust audentse tõe pähe ning teevad seda väga emotsionaalselt ja kaasahaaravalt. Sellise teguviisi käigus hakkab tema energia Sind märkamatult juhtima ehk kehtib printsiip „Kõige parem on juhtida/mõjustada inimest salakaval viisil, kui ta ise ei tea, et teda juhitakse“.
  6. Eelarvamusse klammerduv inimene on tõenäoliselt juba mõjutatav ning sisemiselt nõrgestatud ning peab tegelema enda olemuse/arvamuse maksamapanemise ja kehtestamise teemadega. Tihti inimesed ,kes võtavad omaks kergekäeliselt teise arvamusi, on paraku väga kergesti ka teiste poolt allutatavad ja ära kasutatavad. Sellisest parasiitsest mustrist on vajalik esimesel võimalusel vabaneda.

Ole kriitiline ja pigem kõhklev. Julge väidelda. Julge oma arvamust avaldada. Julge jääda neutraalseks. Julge kogeda. Julge olla Sina ise. Julge Olla.

Igal sündmusel on oma põhjus. Iga olukord tahab meile midagi õpetada. Iga inimene, kellega me kokku puutume, ükskõik milline, toob meile mingit teavet. Ära lõika end ära teabest ja kontaktidest ning ära klammerdu ainult ühe infopaja külge. Sellisel viisil Sa lihtsalt ise piirad end ja iseenda võimalusi avaramalt ja mitmekülgsemalt mõelda.

Ole avatud!

Avardavat ja julget teekonda!

Amaryllis

Similar Posts