| |

Põhjused, mis ütlevad sulle, et lapsed on sinu rikkus, õnn ja armastus

Kui minult on küsitud peamist põhjust, miks mulle lapsed nii väga meeldivad, siis minu jaoks on vastus väga lihtne. Kui ma vaatlen täiskasvanute vahelisi mänge, õpitud ärategemisi, sapiseid käitumisi ja õpitud pika viha pidamist, kuidas kellelegi vanu asju ette heita või ärtu ära teha, siis selliseid asju väikesed lapsed ei tee. Nad on siirad ja puhtad oma südames. Ja nii ongi.

Kui täiskasvanud väljendavad oma rõõmu või naeru, siis tõeliste tunnete hägustumiste tõttu on see tihti sätitud, pingutatud, tihti ebasiiras või kellelegi teisele sätitud… Aga lapsed ei teeskle oma siirust. Väikeste laste rõõm on alati nii tõeline. See on neis sisemine. Ja neid ei koti valehäbis ega kartuses, mida teised arvavad, kui neil on rõõmus ja hea tuju ja nad end väljendada tahavad. Nad väljendavad end vabalt kogu oma rõõmus!

Väikeste laste õnnetunne on südamest tulenev ja siiras.

Väikeste laste rõõmutunne on puhas ja tõene. Kui nad on rõõmsad, siis nad on rõõmsad ja seda on nende nägudelt näha.

Väiksed lapsed ei pea pikka viha sinu peale, kui sa neid solvanud oled. Väikesed lapsed ei keera päevadeks ja öödeks sulle selga, kui sa oled midagi valesti teinud. Ta otsib ikka sinu lähedust, lepitust ja et võtta kinni sinu käest. Sest ta armastab sind siis, kui sul on ka halb tuju. Ta ei mängi sinuga nõudmiste mänge, et ta on sinu kõrval ainult siis, kui sa naeratad, puhanud ja rõõmus oled. Igaüks oskab olla puhanuna, heatujulisena ja rõõmsana armastusväärne. Aga väikene laps hoiab sind kalli lähedasena ka siis, kui sul on halb tuju, raskused parasjagu või keeruline eluperiood.

Väikesed lapsed ei mängi peresuhetes pikki solvumismänge sinuga, et su süütundele rõhuda, et sinus karistatuse tunnet tekitada. Nad ei karista sind läheduse äravõtmisega. Nad ei karista sind tõrjumisega. Nad ei karista sind üksijätmisega. Sinu laps ei karista sind selle eest, et sa tema ootustele vastavalt ei käitunud. Ta tuleb ikka ja su juurde täiesti tingimusteta isegi siis, kui talle on haiget tehtud, tema tundeid on riivatud või talle on ülekohut tehtud. Ta tuleb ikka armastuses sinu juurde.

Väikene laps ei pea sinu vastu pikka strateegilist kättemaksuplaani, kuidas sind haavata kaks nädalat tagasi öeldud kriitika eest. Ta kallistab sind peale teravat vestlust juba sama päeva õhtul oma käekestega. Samuti on tal ükskõik, kas sa oled kiilakas või karvane. Sa oled tema vanem ja ta armastab sind sellise kujuga ja tujuga nagu sa oled.

Väikene laps ei esita sulle koos elamisega seoses kooselutingimusi, mis tingimustel ja kokkulepetel ta sinu lapsena eksisteerib ega ütle, et ta jätab sind siis, kui sa mingit punkti “lepingus” ei täida. Ta jääb lootma armastusele ja lootusele. Hingepere liikmete omavaheline armastus on kirjeldamatu, mida meie inimliik ei oska ette kujutadagi. Täiskasvanud on harjunud paarisuhtes esitama üksteisele ultimaatumeid, tingimusi ja lõputuid kokkuleppeid ja igasuguseid nõudeid, mismoodi isegi suhtes armastada ja koos olla.  Hingeperest Maale kehastuvat hinge ei koti need võimalikud raskused, väljakutsed ja pisarad, mida ta enda elus ette näeb sinu perre sündimisega seoses. Isegi surm, haigused ega meie maailma valitsuskord ei pane teda kartma. Sa võid olla ülepea kaela võlgades või äsja kaotanud töö. Tema armastus on nii suur, et ta sukeldub sulle järgi kasvõi sõjakoldesse, et sind üles leida ja sulle meelde tuletada, kes ta sinu jaoks hingena on ning kes oled sina. Et täiskasvanu pime süda saaks avaneda armastusele. Sinu lapse hing valis kehastuda sinu lapsena nii suurest tingimusteta armastusest sinu vastu, seades kõrvale mis iganes tingimused, kui ta siia pimedasse maailmasse sukeldus. Sest tema armastus oli nii suur ja tingimusteta.

Kui täiskasvanud mängivad alatuid tunnete mänge, tihti tüdinevad teineteisest ja viskavad lähedasi kõrvale nagu rämpsu, tuues ettekäändeks vaid iseenda heaolu, raskustes allaandmise ja iseenda mugava olemise. Siis väikene laps ei lõpeta üleöö armastamist sinu vastu. Ka siis, kui sa oled haigestunud, depressioonis või sinu elukvaliteet on raskuste tõttu alla käinud. Ta ei viska sind prügikasti, vaid igatseb, et läheksid õhtul tema voodi juurde ja võtaksid ta kaissu ka siis, kui olukord on sitt ja peres on raskused. Ta igatseb ema armastust ja isa armastust jätkuvalt . Ja tegelikult igatseb ta ka seda, et ema ja isa omavahel ära lepiksid ja hästi läbi saaksid. Lastel on valus kuulda ja näha, kui vanemad üksteisele haiget teevad. Ta võtab tihti sinu valu enda pisikesse kehasse ja oma puhtasse hingekesse. Sinu valu on ka tema valu. Ta tunneb sinuga südames kaasa kõike seda, mida tunned sina.

Sa võid lapsevanemana olla närakas, tujukas, kuri, vihane, solvunud või muu sandi tujuga, aga su väike laps tuleb ikka sinu juurde, kallistab sind oma väikeste käekestega ja ütleb sulle ikka õhtul, et ta armastab sind. Väikesed lapsed ei plaani alatuid ärategemise plaane, et sinult vaip jalge alt ära tõmmata. Väikesed lapsed ei pea tülide järgselt pikka viha, ega keera sulle selga, ei tõrju sind minema ega ütle sulle halvasti. Ta tuleb ikka uuel hommikul värske pilguga, et sulle oma kohaloluga armastust väljendada. Ja ta naeratab sulle niisama siiralt ja õnnelikuna ikkagi uuel päeval. Sest tema jaoks on see loomulik, ilma õpitud pika viha ja vimma pidamise mängudeta.

Kas märkate, kui lihtsakoeline on lapse rõõm ja siirus sellel lapsel siin pildil (vasakul pool)

Väikesed lapsed ei hoia oma sapist mürki ja tuju päevade, nädalat ja kuude pikkuselt enda sees, et siis pidevalt sulle näidata, kui solvunud ta on, kui väärtusetu sa oled või kui ebatäiuslik sa oled. Samuti ei tuleta ta sulle meelde, mida sa üle-üle-üle-üle eelmistel jõuludel suures konfliktis ütlesid või 2 kuud, 5 päeva, 4 tundi ja 27 minutit tagasi talle halvasti ütlesid, et seda siis sulle nina alla hõõruda. Ta ei pea oma peas halvastiütlemiste edetabelit või nimekirja, kust siis konfliktide käigus salvamistega õigel ajal välja tulla ja sind rünnata, et sulle ärtu ära teha. Väikesed lapsed võivad tujukuses plahvatada, aga ta ei pea pikka viha su vastu ja on juba õige pea sinu juurest lepitust otsimas.

Väikene laps ei karista sind mitte kunagi sinu armastuse keeles. Mitte kunagi. Nad ei ole nii alatud, sest armastuse keeles karistamine on nagu südamesse pussnoa löömine. Kui sinu armastuse keel on näiteks puudutused ja puudutuse vajadus, siis väikesed lapsed ei karista sind kontakti katkestamisega ja ei tõrju sind endast eemale, keelates sind nädalate jooksul kallistada. Peale emotsioonide vaibumist on ta tagasi sinu juures ja kallistab sind täpselt samamoodi ja naerulsui nagu pole mitte midagi olnud. Täiskasvanud on õppinud aga pikka viha pidama, pahasoovlikult teisele vastikut käitumist tagasi tegema, karistuse ja süütundega mängima, negatiivseid asju meelde jätma (ja lausa pähe salvestama) selleks, et siis ühel päeval noahoop anda rindu. Väikesed lapsed aga poevad sinu külje alla isegi siis, kui sa neile kurjasti oled öelnud ja ikka musitavad ja kallistavad sind. Ja alustavad oma uut päeva uuesti rõõmus ja õnnes.

Lapsed näitavad meile seda, mis on meis endis kaduma läinud.

Ja need ongi põhjused, miks mulle meeldivad lapsed. Nad on rikkumata ja puhtad südames, neis on säilinud teineteise tingimusteta armastamise oskus. Neis on säilinud teineteise tingimusteta hoidmise oskus. Nad võivad olla tujukad, aga nad pole alatud oma mängudes.

Ole õnnelik, kui sul on väikesed lapsed. Nad on Puhta Loova armastuse kehastus sinu enda kodus, tuues sinu koju ka ülimat õnne. Kallista neid rohkem, puuduta neid rohkem ja väljenda neile rohkem seda, kui väga sa neid armastad. Täna teda, et ta sind oma vanemaks usaldas valida. Kui sul on raske, siis selgita, et sul on raske, aga et sa pingutad ja püüad. Puuduta ja silita oma lapsi, neile meeldib kehalähedus – üllatus üllatus, täpselt nii nagu täiskasvanutelegi. Anna oma lastele seda, mida sa soovid, et sinule antakse. Siis kasvavad neist õnnelikud inimesed, kes on ka ise oma peresuhetes õnnelikud.

2023 aasta on hea perekonnale keskendumise aasta. Hoidke oma lähedasi.

Similar Posts