|

Sügav mõtisklus sinu argipäeva #2. Igapäevane enda häälestamine.

2. Egoga on vaja iga päev tegeleda. Kuula, mida sulle räägitakse. Vahest on ridade vahel mõni kuldne tõde, mis on mõeldud just sinule.

Sa ei satu kunagi juhuslikult ühelegi loengule, kellegi kirjutisele, raamatule, artkilile, mõnele koosviibimisele, grupiüritusele või praktikale. Isegi, kui sinu teadmised esoteerika valdkonnast on muljetavaldavalt mahukad, siis usu – sa võid kuulda midagi niivõrd olulist ja pealtnäha lihtsat, mis võib muuta sinu elu ning seda kõige lihtsamakoelisemast üllitisest. Kui me vaid oskaksime kuulata. Aga selleks, et me oskaksime kuulata ,tuleb osata kohal olla  – täielikult kohal olla. Oma teadvusega, oma tähelepanuga, oma isikliku energiaruumiga ning kuulata infot läbi tunnetuse.

Alles hiljuti, kui valmisid eesti keelsed teetatervendamise kursuste põhjalikud koolitusmaterjalid, sest need olid enne kõik inglise keeles, ei suutnud ma ära imestada, kui võimsalt kostusid mõned energeetilised loomisetõed, kui need oma kodusesse eesti keelde oldi sõnastatud. „Iga sinu mõte sisaldab mõtteenergiat, essentsi, mis hakkab looma reaalsust. Kontrolli oma mõtteid!“  ja palju muud.

Häälisin neid lauseid välja ja korrutasin endamisi ühte või teist lauset. Mõtlesin endamisi: miks me vahel unustame ära niivõrd lihtsad, kuid väärtuslikud igapäevased tõed.

Ma õpetan algajate kursust, aga ma õpin koos õpilastega. Ma võiksin ju öelda nii nagu olen kuulnud enda spiritualistidest isikute ringkonnas: „Ma juba kõike tean neid asju, ma ei viitsi ega taha enam õpetada, ma ei saa sealt midagi uut“, aga sel hetkel, kui mina nii ütleksin, ma ju valetaksin. Mitte osalejatele- vaid iseendale. Sest iga uus osalus loob midagi uut.

Miks need read? Oleme ajastus, kus vaimsus ja new age temaatika on nagu moodne uus haigus. Vahest olen endamisi mõtisklema jäänud, kui näen mõnel praktikal, et miks see või teine inimene ülbelt loengupidajale ütleb, et ta teab juba kõike seda ja ta on juba kõike kuulnud.

Tõde on see, et nii kaua,  kuniks eksisteerib sinu elus kasvõi üksainus lahendamata mureke, probleem või lahendamatus – palub sinu Kõrgem Püha Teadvus, et sa, armas inimene, selle takistusega enda teel tegeleksid – uuriksid, õpiksid, lahendaksid, muudatuse sisse viiksid. Teisisõnu – areneksid.  See aga tähendab, et sind võidakse juhatada kohtadesse, koosviibimistesse või materjalidega kokkupuutesse, mis sind oma teel edasi aitavad. Mis aitavad sul edasi liikuda komistuskivist. Oma häälestusega tuleb tegeleda järjepidevalt. Kui vestlesin muuseas ühe väga tunnustatud ja tuntud esoteerikust selgeltnägijaga, üllatas ta mind oma vastusega. Teda armastavad inimesed väga, sest ta on väga austav ja jaatav igatmoodi inimeste suhtes. Ta ei pahanda eriti kellegagi, lubab inimestel olla nii nagu nad on. Ja küsisin temalt,  et kui tihti tema oma egoga tegeleb. Ning ta vastas mulle: „Mina tegelen oma egoga iga päev. Igapäev häälestan end“. Olin korra hämmeldunud ja hetkeks vakka, esiteks – kuidas ta jõuab enda egoga iga päev tegeleda? Ja teiseks olin sõnatu, sest kui ma üldse kellegi suust oleksin oodanud vastust, et tal enam üldse oma egoga tegeleda pole vaja, siis oleks see just tema olnud. Kuid tema nentis, et ta tegeleb iga päev. Niivõrd suure südamega inimene, kes elab praktiliselt iga hetk oma Vaimus ja annab endast siin missioonil parima endast, aga häälestab end igapäev. Mida ta siis mõtles selle all? Ta hoiab teadlikult oma jaatavat häälestust igaühe suhes, niiviisi ka iseenda suhtes. Iga inimese suhtes, iga indiviidi suhtes, rikkumata niiviisi oma harmoonilist tasakaalu ja sagedust enda ruumis. Ta on harmoonias. Ta on Vaimus. Ta hääletab enda seisundit ja enda olemist ning ei seo sugugi seda mitte inimese olemusega ega hingeolemusega, vaid oma Püha Vaimuga. Kui me aga igapäevaselt siin materiaalses maailmas maiste teemadega kokku puutume, viibime kehatasandil keset olmeteemasid, puutudes paratamatu nende energiatega kokku, püüdes säilitada oma seisundit nii sõdade ja pandeemiate uudistes, muredes ja väljakutsetes, ka väsimuses ja kurnatuses, siis siililegi selge, et pole just eriti võimalik oma idüllilises üksikkoopas mediteerida ja nautida gurutsemist. Kui oled sõjatandril, siis peab mõistus töötama raudselt sinu heaks. Mitte sind nõrgestama, vaid töötama sinu heaks. Selleks, et mõistus toetaks Vaimu ja Keha omavahelist koostööd ja loomist, tuleb tegeleda enda häälestusega- igapäev. Seda muidugi juhul, kui sa kuskil Tiibeti koobastes üksindust parasjagu ei naudi või neljakümneks aastaks kõrbesse pole suundunud. Meelespea tänasesse päeva: töötagu Sinu mõistus ja Su mõtted Sinu heaks, mitte ärgu nõrgestagu Sind!   Kaunist suve kõigile. Amaryllis 24.07.2022 www.valguslapsed.com

Similar Posts